Thajsko - a ide sa ďalej

Autor: Natalia Zachova | 23.12.2014 o 8:15 | Karma článku: 1,20 | Prečítané:  155x

Ten najvzrušujúcejší, najnáročnejší a najvýznamnejší vzťah je ten, čo máte sám so sebou. A pokiaľ nájdete, náhodou, ešte niekoho, kto tiež  miluje to JA, ktoré tak veľmi milujete vy, tak to je potom naozaj úžasné :)

Ahojte, toto je môj prvý článok na blogu, takže si dovolím veľmi stručné entré. Mám 26 rokov a po rokoch práce ako retail manažérka som sa rozhodla, že si pôjdem oddýchnuť a robiť prácu nanny do Anglicka. Žijem v rodine už skoro rok, je to pomerne bohatá rodina, s ktorou cestujeme po rôznych krajinách... cestujeME, keďže môj už bývalý priateľ sa ku mne v júni pripojil a spoločne sa staráme o 3 deti. No a prichádzam k podstate veci  dnešného príspevku :)

 

Thajsko, neskutočná krajina, ľudia sa tu usmievajú, aj keď možno nemajú úplne veľa dôvodov vždy, všetko sa dá vyriešiť, človek má pocit, že i napriek veľmi častým mračnám na oblohe tu svieti slnko na každom kroku - z ľudí. A aj napriek tomu tu v tej nádhere, som prvé dni stále prežívala  ťažké chvíle... S priateľom sme dali definitívne au revoir nášmu vzťahu pred pár týždňami a mne sa ponúklo toľko otázok, nad ktorými som večer rozmýšľala... Prečo sa ľudia, ktorí sa pred nedávnom milovali, tak veľmi vzďaľujú, prečo sa Vám ten človek, čo ste s ním strávili toľko chvíľ zdá zrazu ako cudzí, mali ste urobiť viac, menej?

My dievčatá máme okolo toľko kvalitnej literatúry na zvládanie vzťahov, podľa najnovších knižiek by som mala byť úplne free, v pohode , neriešiť, byť nedostupná nad vecou.... Samé falše, hry a manipulácie nám to tlačia do hlavy.... A čo takto úprimne si priznať, že je to náročné, že je nám to ľúto... Ale že prosto urobíme hrubú čiaru. Stalo sa, čo sa stalo, neviem odpustiť klamstvá a tak to krachlo, ale treba ísť ďalej a neplytvať sa v tom. To hovorí môj ex a myslím, že mať troška tohto mužského pohľadu na vec by nám občas prospelo. Myslíme si, že keď všetko prebehne našou trojfázovou analýzou, bude nám ľahšie. Pravda je, že nebude...  a aj napriek tomu, že tiež občas potrebujem poľutovať, sebaľútosť nás len spomaľuje v tom, aby sme ďalej žili.

Nedávno mi jeden múdry človek povedal, že každý sme dokonalý a máme intuíciu, ako sa zachovať, akého partnera mať pri  sebe a tú nikto neokašle.. nikdy. Viete, ten nevysvetliteľný pocit, že aj keď si ten chlap pere, žehlí, má rád deti... i napriek vysokému kontu, zlatým hodinkám a Armani obleku...že tam prosto niečo nesedí...To prosto nesedí je to, že vždy už nazačiatku vieme, že to nepôjde. Ale veľakrát ideme do toho, snažíme sa dotyčného zmeniť, jemne zdokonaliť, nádejame sa, že po tomto procese ten vnútorný hlas odoznie...a on nie... Na to je nás na svete toľko veľa, že každý máme toho kompatibilného niekde na svete, tak načo meniť toho, kto ním nie je... Bude zas Mr compatibile pre niekoho iného, škoda času.

 

A tak si tu sedím, pozerám na tých vysmiatych ľudí okolo, ktorí sa tiež určite v svojom živote rozišli a boli sami a je mi zrazu náramne dobre. Nemusím sa už snažiť prerábať niekoho, ja sama môžem byť sama sebou a tak sa tiež usmievam a myslím na toho štrbavého šamana Khetuta z filmu Eat, pray ,love ... "Niekedy je strata rovnováhy pre lásku , dôležitá pre vyrovnaný život. " See u later alligator.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?